Zakopane: mini golf nie tylko dla dzieci

Większość dorosłych oraz dzieci w mini golfa drała tylko na komputerze lub telefonie. Będąc w Zakopanem można spróbować, że w realnym świecie gra ta sprawia jeszcze więcej frajdy.

Wybierając się na spacer z dzieckiem wzgórzem Gubałówki warto przystanąć na chwilę w połowie drogi na Butorowy Wierch i zagrać w mini golfa. Ta rodzinna gra pozwoli nie tylko miło wspólnie spędzić czas, ale także poprzez element rywalizacji sprawić zarówno rodzicom, jak i dzieciom wiele radości.

Proste zasady

Do pokonania jest kilkanaście specjalnie przygotowanych torów z różnymi przeszkodami. Co ważne, każdy tor jest inny przez co gra jest bardzo ciekawa.
Wygrywa ten gracz, który najmniejszą ilością uderzeń trafi do dołków na wszystkich torach.

Sprzęt dostosowany do zawodnika

Bardzo ważnym jest, aby każdy gracz dostał odpowiedni do wzrostu kij, co później ułatwi mu grę.

Nie może być tak, że dziecko dostaje kij do golfa, który jest większy od samego młodego gracza. Takim kijem nie będzie nawet w stanie przymierzyć i uderzyć piłeczki, przez co się zniechęci – mówi Oskar Pieprzak, właściciel pola do mini golfa na Gubałówce w Zakopanem. – Dlatego u nas dysponujemy kijami o różnych długościach, aby każdy dostał odpowiedni do wzrostu – dodaje.

Gra z widokiem na Tatry

Już sama w sobie gra w mini golfa dostarcza wielu emocji i pozytywnych wrażeń, a do tego dochodzi wspaniały widok na Tatry rozciągający się ze wzgórza Gubałówki.

Czasem jest tak, że w golfa nie gra cała rodzina. Z myślą o pozostałych przygotowaliśmy leżaki, z których mogą podziwiać tatrzańskie szczyty i obserwować grę rodziny – mówi Pieprzak.

fot. Mini Golf Zakopane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.