Zakopane: atrakcje dla dzieci zimą

W Zimowej Stolicy Polski nie może zabraknąć atrakcji dla małych wczasowiczów w okresie ferii zimowych. Dzieci mogą liczyć na szkółki narciarskie, specjalnie przygotowane stoki, lodowiska oraz wiele innych atrakcji. Zakopane zimą może zaoferować równie wiele atrakcji dla dzieci co latem. Jednak ze względu na specyfikę pory roku, będą się one zupełnie różnić, a co za tym idzie potrzebne jest inne przygotowanie.

Tatry stoją otworem
Tatrzańskie szlaki nie są zamykane na zimę, jak to jest w przypadku szlaków po Słowackiej stronie. Trzeba jednak pamiętać, że duża ilość śniegu niesie ze sobą nie tylko piękne widoki, ale także zagrożenie lawinowe. Warto przed wyjściem sprawdzić jaki stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje.

Warto pomyśleć o raczkach
Rodzinom z dziećmi proponujemy spacery tatrzańskimi dolinami, w których jest bezpieczniej niż w wyższych partiach gór. Należy jednak pamiętać, że w dolinkach też może być ślisko. Warto już na wejściu do doliny jeśli śnieg zalega na szlaku założyć raczki. Najtańsze można dostać już za kilkanaście złotych, a pomogą one stabilnie poruszać się po śniegu.

Raj dla skitourowców
Rodziny z dziećmi, które potrafią jeździć na nartach mogą liczyć na prawdziwą zimową przygodę w Tatrach. Wszystkie szlaki piesze dostępne są dla skitourowców. W rejonie Kuźnic oraz Kasprowego Wierchu uruchamiane są dodatkowe trasy. Rodziny z dziećmi, które chcą spróbować czegoś innego niż stok wcale nie muszą mieć swojego sprzętu. W Zakopanem znajdą kilka wypożyczalni nart skitourowych.

Stoki narciarskie
Zimą w Zakopanem funkcjonuje aż wyciągów. Największe z nich Harenda oraz Szymoszkowa oferują zróżnicowane trasy, dzięki którym zarówno rodzice, jak i dzieci znajdą trasy dostosowane do swoich umiejętności.Są także stoki narciarskie przygotowane z myślą o dzieciach oraz osobach uczących się. Łatwe trasy zjazdowe znajdziemy pod Nosalem oraz pod Wielką Krokwią. Przy stokach działają także szkółki narciarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.