Tatry: atrakcje dla dzieci

Piękne widoki skalistych stromych szczytów oraz kwiecistych dolin, to dla dzieci za mało. Większość z nich szybko się znudzi trudem wędrówki, a przez to może się zniechęcić do następnych wyjść w Tatry. Wiemy jednak gdzie iść, żeby cała trasa była dla dziecka atrakcyjna.

Morskie Oko

Wspaniały tatrzański staw z niesamowitymi widokami wprawi w zachwyt każdego. W jeziorze dodatkowo pływają kaczki oraz pstrągi, które w czystej wodzie bez trudu dostrzeżemy gołym okiem.
Nad Morskim Okiem znajduje się schronisko, w którym można zamówić coś do jedzenia i picia.
Atrakcję dla dziecka może stanowić także samo pokonanie szlaku. Już na samym początku jest postój konny z fasiągami. Przejażdżka drewnianą bryczką ciągniętą przez konie z pewnością zapadnie w pamięci dziecku.

Kasprowy Wierch

Zdobywanie górskich szczytów wymaga czasu oraz wysiłku. Takie połączenie zwłaszcza w przypadku małych dzieci może stanowić spory problem. Jest jednak sposób, aby dostać się na jeden z tatrzańskich szczytów, niemal bez wysiłku, a do tego w bardzo atrakcyjny sposób.
Z Kuźnic w Zakopanem swoją trasę rozpoczyna kolej linowa na Kasprowy Wierch. Wspaniałe widoki w trakcie jazdy oraz przesiadka na Myślenickich Turniach do kolejnego wagonika wprawią dzieci w zachwyt.

Doliny Kościeliska ii Chochołowska

Na kolejne atrakcje liczyć możemy w dwóch dolinach Tatr Zachodnich. U wlotu do dolin znajdują się postoje dorożek konnych. Wozy, a zimą sanie ciągnięte przez konie wyglądają tu zupełnie inaczej niż w Morskim Oku.
Dodatkowo latem w Dolinie Chochołowskiej można wybrać się na przejażdżkę kolejką Rakoń lub wypożyczyć rower, którym zajedzie się pod samo schronisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.