Tatry: atrakcje dla dzieci

Piękne widoki skalistych stromych szczytów oraz kwiecistych dolin, to dla dzieci za mało. Większość z nich szybko się znudzi trudem wędrówki, a przez to może się zniechęcić do następnych wyjść w Tatry. Wiemy jednak gdzie iść, żeby cała trasa była dla dziecka atrakcyjna.

Morskie Oko

Wspaniały tatrzański staw z niesamowitymi widokami wprawi w zachwyt każdego. W jeziorze dodatkowo pływają kaczki oraz pstrągi, które w czystej wodzie bez trudu dostrzeżemy gołym okiem.
Nad Morskim Okiem znajduje się schronisko, w którym można zamówić coś do jedzenia i picia.
Atrakcję dla dziecka może stanowić także samo pokonanie szlaku. Już na samym początku jest postój konny z fasiągami. Przejażdżka drewnianą bryczką ciągniętą przez konie z pewnością zapadnie w pamięci dziecku.

Kasprowy Wierch

Zdobywanie górskich szczytów wymaga czasu oraz wysiłku. Takie połączenie zwłaszcza w przypadku małych dzieci może stanowić spory problem. Jest jednak sposób, aby dostać się na jeden z tatrzańskich szczytów, niemal bez wysiłku, a do tego w bardzo atrakcyjny sposób.
Z Kuźnic w Zakopanem swoją trasę rozpoczyna kolej linowa na Kasprowy Wierch. Wspaniałe widoki w trakcie jazdy oraz przesiadka na Myślenickich Turniach do kolejnego wagonika wprawią dzieci w zachwyt.

Doliny Kościeliska ii Chochołowska

Na kolejne atrakcje liczyć możemy w dwóch dolinach Tatr Zachodnich. U wlotu do dolin znajdują się postoje dorożek konnych. Wozy, a zimą sanie ciągnięte przez konie wyglądają tu zupełnie inaczej niż w Morskim Oku.
Dodatkowo latem w Dolinie Chochołowskiej można wybrać się na przejażdżkę kolejką Rakoń lub wypożyczyć rower, którym zajedzie się pod samo schronisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *