Sezon zimowy Zakopane Kuligi

Kuligi Zakopane – rewelacyjna atrakcja w sezonie zimowym

Tatry są urzekające, wypoczynek w nich, to zawsze doskonały pomysł. Jedni najchętniej odwiedzają je wiosną lub latem, doceniając niezwykłą przyrodę. Inni ubóstwiają przyglądać się im w jesiennej odsłonie. Spora grupa uważa jednak, że góry najcudowniej prezentują się zimą. Wszechobecna biel, pokryte śniegiem szczyty, doliny, drzewa, łąki – wobec takich widoków trudno być obojętnym. Poza tym można poszaleć na stoku, całymi godzinami spacerować i poznawać ciekawe zakątki. Podczas zimowego wypoczynku warto też mieć na uwadze opcję – kulig bacowski Zakopane.

Moc radości, super rozrywka – takie są kuligi w zimę w Zakopanem

Często przybywamy w góry, by nabrać dystansu do różnych spraw, odprężyć się, zapomnieć o monotonii dnia codziennego. Podczas przejażdżki zaprzęgiem konnym poczujemy, co znaczy relaks. Bajeczne pejzaże, specyficzna atmosfera, świeże powietrze – wszystko to powoduje, że nasze myśli skupiają się wyłącznie na danej chwili. Poznawanie górskich terenów z perspektywy sań jest ciekawym doświadczeniem i co ważne, dostarcza masę frajdy.

Dostępne są rozmaite trasy. Turyści przepadają za atrakcją kuligu w  Zakopanem Kościelisko, ale okolice Doliny Chochołowskiej, Gubałówki, czy Morskiego Oka także są popularne. Niezależnie od miejsca, w które chcemy dotrzeć saniami, możemy mieć pewność, że krajobrazy nas zaczarują.

W dzień, czy wieczorem? To pytane zadają sobie osoby planujące udział w kuligu. Miło jest siedząc w saniach, w mroźne, słoneczne południe obserwować pokryte białym puchem otoczenie. Choć po zmroku robi się zagadkowo, panuje niepowtarzalny klimat tworzony przez pochodnie. Oba warianty są ciekawe i najlepiej osobiście przekonać się, która przejażdżka da nam więcej radości.

Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z ofert firm, które proponują kuligi połączone z innymi rozrywkami, takimi jak np. spotkanie ze zbójnikami, pokazy tańców, czy degustacja lokalnych smakołyków. Nieustannie ogłoszenia – kuligi z ogniskiem Zakopane są rozchwytywane. Szczególnie, gdy towarzyszy im góralska kapela. Wyśmienitej zabawy podczas odpoczynku w Tatrach nigdy dość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.