Góralskie kuligi – niesamowita atrakcja

Góralskie kuligi – niesamowita atrakcja

Miłośników Tatr nie brakuje. Jedni uwielbiają je za przecudne krajobrazy, inni za różnorodne formy aktywności. Spora grupa osób decyduje się na podróż w góry, gdy czuje, że czas na regenerację sił i oderwanie od rzeczywistości. O każdej porze roku czekają tam atrakcje. Jednak zima jest w pewnym stopniu szczególna. Otulone białym puchem szczyty, lasy i doliny wywołują ogromne wrażenie. Można też wtedy skorzystać z ofert – kulig widokowy Zakopane (polecamy firmę od kuligów  www.chocholowska.pl).

Scenerie niczym z bajki i porcja zabawy

Pędząc zaprzęgiem konnym przez zaśnieżone, górskie tereny nie sposób się nie zachwycać widokami, jakie ukazują się oczom. Dostępnych jest wiele malowniczych tras, turyści chętnie wybierają okolice tatrzańskich dolin, które zimową porą są niezwykłe.

Niektórzy wolą przejażdżki w ciągu dnia, w towarzystwie promieni słonecznych. Inni natomiast uważają, że po zmroku jest ciekawiej, robi się tajemniczo, góry są groźniejsze. Im dedykowana jest opcja – kulig nocny Zakopane. Firmy zajmujące się organizacją tego typu atrakcji często proponują też dodatkowe rozrywki, jak np. ognisko, czy biesiada. Nie ma wątpliwości – będąc na Podhalu warto postawić na dobrą zabawę, potańczyć w skocznych rytmach góralskiej kapeli.

Zimowy relaks w górach

Zimą bywamy zmęczeni, od wakacji mija już parę miesięcy, a pochłonięci codziennymi obowiązkami marzymy o tym, by choć na kilka dni wyrwać się z domu i pojechać w miejsce, które sprzyja relaksowi. Miasto pod Giewontem jest oczywistym wyborem. Możemy udać się tam wraz ze swoimi pociechami na ferie zimowe. Niektórzy na pewno chętnie uciekną przed świątecznym zamieszaniem i spędzą w górach Boże Narodzenie oraz sylwestra. Osoby te powinny przejrzeć ogłoszenia – kulig noworoczny Zakopane. Przejażdżka urozmaici wypoczynek i będzie mile wspominana jeszcze długo po powrocie do domu.

Firm organizujących przejażdżki saniami jest sporo. Znalezienie odpowiedniej opcji ułatwiają fora poświęcone turystyce. Internauci dzielą się na nich spostrzeżeniami, udzielają przydatnych wskazówek, polecają konkretne miejsca i opisują swoje wrażenia. Ich opinie są bardzo pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.