Aktywność na dwóch kółkach w Zakopanem

Aktywność na dwóch kółkach w Zakopanem

Zakopane to pełne atrakcji miasto, które wszystkim gościom gwarantuje niesamowite wrażenia. Będąc tam należy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, poznawać region, odkrywać magiczne zakątki, poczuć charakterystyczną atmosferę. Wybierającym się do miasta pod Giewontem polecamy aktywność na dwóch kółkach. Rowery Zakopane – rzućcie okiem na ten bogaty dział, wejdźcie na fora, serwisy internetowe poświęcone pasjonatom jednośladów, a szybko przekonacie się, że warto postawić na aktywność.

Same korzyści!

Jazda na rowerze fantastycznie wpływa na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dzięki niej m.in. dbamy o kondycję, układ krążenia, poprawiamy wytrzymałość, odporność organizmu oraz modelujemy sylwetkę. Dotleniona zostaje też skóra, przez co dłużej można się cieszyć jej młodym wyglądem.

Kiedy przemierzamy przepiękne górskie tereny, otaczają nas majestatyczne szczyty i wszechobecna zieleń, odrywamy się od codziennych spraw, zapominamy o wszelkich trudnościach, skupiamy się na danej chwili. Jazda na rowerze wycisza nas, koi zszargane nerwy. Wysiłek fizyczny powoduje uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Natychmiast pojawia się uśmiech, dobre samopoczucie, pozbywamy się stresu i negatywnych emocji. Poza tym fakt, iż przejechaliśmy sporo kilometrów i podjęliśmy wyzwanie, napawa nas dumą.

Wypożyczalnie rowerów

Nie trzeba zabierać w podróż własnego pojazdu, by móc poznawać Tatry z perspektywy dwóch kółek. Wypożyczalnia rowerów Zakopane – wpisując tą frazę w wyszukiwarkę znajdziecie niemało firm, które poza nowoczesnymi jednośladami oferują również interesujące trasy do wyboru. Nie brakuje tych dla doświadczonych cyklistów, jak i dla amatorów, czy rodzin z dziećmi. Popularnością cieszy się m.in. wypożyczalnia butorowy.pl.

Można też samodzielnie zaplanować przejażdżkę rowerową i nie korzystać z propozycji wypożyczalni. Trzeba tylko pamiętać, że pokonywanie górskich terenów różni się od jazdy po nizinach. Decydując się na skomplikowane odcinki bez większego doświadczenia narażamy się na szybką rezygnację, ponieważ zmęczenie weźmie górę. Zupełnie nie o to chodzi. Negatywne emocje nie są nam do niczego potrzebne. Wycieczka ma dostarczać pozytywnej energii. Dlatego początkujący rowerzyści powinni wybrać łatwe trasy np. Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Ten 10 km. odcinek rozpoczyna się przy skoczni narciarskiej. Przemierzając go poznajemy przepiękne zabytki, jak Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.